Średni czas pozycjonowania

Dla każdej osoby korzystającej z usług firm pozycjonerskich czy pracujących nad pozycją w wyszukiwarkach osobiście jednym z głównych początkowych zagadnień jest czas jaki będzie potrzebny na wypozycjonowanie danej strony na odpowiednie miejsce w wyszukiwarkach (zapewne pierwsze :) ). Odpowiedź na to pytanie jednak nie jest prosta i zależy od bardzo wielu czynników.

Według opinii większości na szybkość osiągania danych wyników w SERPie przede wszystkim składają się:

  • intensywność linkowania;
  • zawartość strony;
  • konkurencja.

Intensywność linkowania

Dla wielu laików jest oczywiste, że im więcej linków tym pozycja powinna być lepsza. Niestety tego typu rozumowanie doprowadza do sytuacji, w których podejmują oni zbyt przejrzyste i agresywne działania, które kończą się często oflagowaniem danej witryny przez wyszukiwarki i mogą spowodować nawet ich deindeksację.

Należy pamiętać, że pomimo tego, że chcemy osiągnąć wynik w jak najkrótszym czasie to jednak musimy pamiętać, że oficjalnie naszym zadaniem jest sprawianie wrażenia, że sztuczne linkowanie pochodzi z miejsc naturalnych. Niestety wpływa to na dużą komplikację naszych działań i ma wpływ na wydłużenie się czasu potrzebnego na osiągnięcie satysfakcjonujących wyników.

Zawartość strony

Jeśli chodzi o sam content to oczywiste jest, że bardzo trudno będzie nam walczyć o dobre pozycje jeżeli będziemy próbowali użyć strony, która nie dość, że nie niesie ze sobą wartościowej zawartości to jeszcze wprost kopiuje treści już zamieszczone w Internecie. Zatem już na etapie projektowania zawartości i wyglądu strony należy pamiętać, że będzie to miało podstawowe znaczenie dla efektywności zabiegów z zakresu pozycjonowania.

Konkurencja

W zasadzie SEO można określić starą maksymą “gra się tak jak przeciwnik pozwala”. Jeśli walczymy o jakąś niszową frazę np. wiercenie w ścianach w Białymstoku to możemy być pewni, że jeden/kilka dobrych linków spowoduje, że będziemy na tą frazę sklasyfikowani w czołówce SERPów. Jeśli jednak będziemy starać się o zdobycie pozycji na przykład na frazę bielizna to możemy być pewni, że nawet 100 dobrych linków nie zagwarantuje nam miejsca w pierwszej 10…

Reasumując na czas potrzebny na osiągnięcie satysfakcjonujących wyników składa się wiele czynników, które niestety często są poza naszym zasięgiem. Jednakże ciężka praca zawsze popłaca :)

Comments (0)

› No comments yet.

Pingbacks (0)

› No pingbacks yet.